Tere tulemast meie tähtedest inspireeritud veebilehele! Toome igal nädalal Sinuni värske horoskoobi. Meie horoskoop aitab Sul mõista, mida universiumil sinu jaoks plaanis on.

Nädala horoskoop 17. veebruar – 23. veebruar 2020

JÄÄR (21. märts – 20. aprill)

Isiklikus elus ja karjääris on sul uus energia, mis võimaldab sul eesmärgid täide viia. Ükski inimene ega asi ei saa sind praegu peatada. Sõpradega väljas käimine aitab sul heas tujus püsida ning sa mõistad, kui toetavad nad on.

Jäära tähtkuju horoskoopi loe siit »

SÕNN (21. aprill – 21. mai)

Sul on kaasasündinud karisma, mis köidab inimesi. Optimismi säilitamine võimaldab sul kõikidest takistustest üle saada selle asemel, et need sind mõjutaksid. Reisimine on ideaalne plaan kui otsid elus uut väljakutset.

Sõnni tähtkuju horoskoopi loe siit »

KAKSIKUD (22. mai – 21. juuni)

Sellel nädal leiab aset palju vaidlemist ja arvamuste lahknemist. Keegi arvab, et sa ei suhtu rahaasjadesse piisavalt tõsiselt. Kodus tahad sa asjad liikuma panna, aga teistel on omad ideed. Juriidiliste probleemide asjus otsi abi.

Kaksikute tähtkuju horoskoopi loe siit »

VÄHK (22. juuni – 23. juuli)

Tunned ennast sõbra poolt reedetuna ning tema nõrgad vabandused ja avalda sulle muljet. Tunned justkui oleksid juba seda kõike varem kuulnud. Kui nad ei ole valmis muutuma siis ehk peaksid sa oma aega veetma inimestega, kellele saab loota ja keda saab usaldada.

Vähi tähtkuju horoskoopi loe siit »

LÕVI (24. juuli – 23. august)

Juriidilise või rahalise probleemiga maadeldes tekib sul tahtmine lihtsalt ära kõndida sest teine osapool ei anna järele. Jää kokkuleppes enda osale kindlaks sest vastasel korral võib sinu maine rikutud saada.

Lõvi tähtkuju horoskoopi loe siit »

NEITSI (24. august – 23. september)

Sinu päevad on täis rutiini, aga mõned head üllatused on ees. Keegi julgustab sind julgelt käituma ning midagi uut ja ägedat proovima. Meeskonnas koostöö tegemine on sulle meeltmööda sest sulle meeldivad sarnased inimesed.

Neitsi tähtkuju horoskoopi loe siit »

KAALUD (24. september – 23. oktoober)

Kohati on sul raske otsuseid langetada, kui kaalul on mitu tegurit. Keegi lähedane soovib tulevikuplaanid selgeks teha ning sina ei kõhkle oma otsuse langetamisel. Mõned asjad on nii erilised, et sul polegi vaja mõelda.

Kaalude tähtkuju horoskoopi loe siit »

SKORPION (24. oktoober – 22. november)

Karjääri teemadel on sul mitu võimalust. Mõned viivad sind tupikusse ja mõned parema tuleviku suunal. Kuula oma lähedase sõbra nõuandeid, mis on teisest perspektiivist.

Skorpioni tähtkuju horoskoopi loe siit »

AMBUR (23. november – 21. detsember)

Kodused muutused panevad sind väärtustama perekonda ja juurutatust. Võib-olla tekib huvi uurida oma perekonna ajalugu. Sõber jagab sinuga oma tuleviku plaane, aga sulle tundub, et ehk seab ta endale liiga kõrged eesmärgid.

Amburi tähtkuju horoskoopi loe siit »

KALJUKITS (22. detsember – 20. jaanuar)

Kui sa ei leia vaidluses kompromissi siis pead olema pisut vähem põikpäisem. Kui tahad edasi jõuda pead olema valmis valge lipuga lehvitama. Mõlemad osapooled peaksid olema vastutulelikud.

Kaljukitse tähtkuju horoskoopi loe siit »

VEEVALAJA (21. jaanuar – 19. veebruar)

Rahaasjadega seoses on oodata häid uudiseid. Kui oled viimasel ajal kogunud projekti jaoks raha siis anonüümne annetus lisab sulle julgust. Ära unusta lubadusi, mis oled andnud sõpradele või naabritele, kuna sinu tähelepanu hajub lihtsalt.

Veevalaja tähtkuju horoskoopi loe siit »

KALAD (20. veebruar – 20. märts)

Võtad tööl uustulnuka enda tiiva alla. Sinu lahkus saab tasustatud – nad on valmis sind oma sõpradele tutvustama. Oled koduste muutustega rahul kuna see loob uued rutiinid kõikidele osapooltele.

Kalade tähtkuju horoskoopi loe siit »


Järgnevalt toome sinuni mõningad peamised küsimused/vastused, mis inimestel horoskoopidega seoses võivad tekkida.

Misasi on Horoskoop?

horoskoop kardinaalsed nurgad
Horoskoobi kardinaalsed kolmnurgad

Horoskoop on sodiaagiringide kaart, mis sisaldab endas kahteteist tähtkuju alates Jäärast kuni Kaladeni. See, millisest tähtkujust sa oled, oleneb Sinu sünniajast.

Horoskoop on fraktiline tõlgenus Maa peal sellest, mis toimub tähtedemaailmas, hõlmates endas nii planeetide positsioone, taustal olevad tähti kui mõnedel juhtudel ka asteroide.

Ekliptiks kutsutakse ringi, mille sees 12 tähtkuju asuvad ning selle keskmes asub Maa või pigem isegi indiviidi paikkond tema sünnihetkel. Seejärel tõmmatakse kaardile 4 kardinaalset kolmnurka, mis defineerivad primaarse ida, lääne, põhja ning lõuna. Nendest kolmnurkadest saab esimene, neljas, seitsmes ning kümnes maja horoskoobi kaardilt. Esimest punkti nimetatakse tõusvaks täheks. Seitsmendat punkti läänes kutsutakse järeltulijaks. Põhjas asuvat neljandat punkti nimetatakse Nadiriks ning kümnendat Kesktaevaks ehk Medium Coeli`ks (MC).

Joont, mis kulgeb igast läände tuntakse ekvaatorina. See jaotab ringi kaheks poolkeraks. Ülevale poole ehk lõuna-poolkerale jäävad planeedid on nähtavad planeedid ning alumised, põhja-poolkeral on nähtamatud.

Neli punkti, millest enne rääkisime koos ida-lääne joonega ning põhja-lõuna joonega on Astroloogias eriliselt tähtsad, sest koos nad moodustavad ristmiku, mida kutsutakse Suureks Kardinaalseks Ristiks (Grand Cardinal Cross). Selle ristiga moodustavad veerandid ning poolkerad mõjutavad üksteist ning moodustavad persoonitüüpide mustri.

Neli veerandit horoskoobi kaardil on kõik 90° ning nad jagatakse veel omakorda kolmeks 30° suuruseks nurgaks. Tekkinud 12 ringi osa moodustavadki tähtkujud ehk tähemärgid või sodiaagimärgid.

Jaotatud ringi osad ning horoskoop/zodiaak esindavad lisaks sellele ka nelja aastaaega. Just see mõjutab inimese iseloomu võib-olla, et kõige rohkemgi.

astroloogiline ratas

Kui horoskoobile põgus pilk peale visata ning uurida kus asuvad enamik planeetidest erinevates veerandites, siis hakkab see süsteem meile järjest enam selgemaks saama. Seda peaks võtma kui eelanalüüsi, enne tõsisemat süvenemist planeetidesse, nende aspektidesse jne.

  • Esimene ehk üleval vasakul asuv neljandik representeerib kevadet ning kui enamik planeete asub selles horoskoobi osas, siis on inimene sama nooruslik nagu seda on looduslik äsja tärkanud kevad, mis sümboliseerib uue elu algust. See inimene on väga sotsiaalne ning sõbrad mängivad tema elus suurt rolli.
  • Teine kvadrant esindab suve ning kui enamik planeetidest asub seal, siis näeb indiviid oma elu hilisemas faasis kõvasti vaeva, et edu saavutada. Teine kvadrant sümboliseeb inimese küpseks kasvamist.
  • Kolmas kvadrant tähistab suve ning inimesed, kes sellel ajahetkel sündinud on kogevad tavaliselt keskeas elukvaliteedi tõusu. Nende elu esimene pool on pigem probleemne ning mõnede astroloogide arvates mittemidagiütlev.
  • Talve esindab neljas veerand ning kui need kellel asuvad enamik planeete just seal, siis nende maailmavaade kaldub filosoofilise poole. See, mis neid motiveerib pole pelgalt materiaalne.

Olenevalt ajahetkest võib planeetide üleolek olla kas ülemisel või alumisel poolkeral. Astroloogide arvates on inimese horoskoop, siis kui planeetide üleolek asub üleval poolkeral kallutatud edu ning saavutuste poole. Need indiviidid on motiveeritud ning võimalused avalduvad neile kergemini kui teistele.

Inimene, kes on omakorda sündinud, siis kui planeetide ülemvõim oli koondunud alumisele poolkerale, omab küll isikuomadusena palju lateraalseid aspekte, kuid edu ning saavutused ei pruugi nii lihtsasti tulla. See on nende jaoks keerulisem.

Kui planeedid asuvad sünni hetkel kas majadel 1, 4, 7 või 10, siis annavad nad inimesele palju jõudu ning antud indiviidide suhted õitsevad paremini kui teistel.

Sodiaagiringis okupeerivad kõik 12 tähemärki 30 kraadi. Maa lokaalsusest sõltuvalt tõuseb üks sodiaagimärk esile ehk asub kaardil täpselt idas ning teda nimetatakse siis kui “tõusvaks tähtkujuks”. See tähemärk saab olema esimeseks ning tema järgu tulevad kõik teised 11 tähtkuju.

Kõik need 12 märki omavad inimese isiksuse kujunemises ning eluteel märkimisväärset rolli.

Tähtkujude iseloomujoontest, kuupäevadest ning üksteisevahelisest sobivusest saad juurde lugeda siit »

Misasi on Astroloogia?

Juba aegade algusest peale on inimesed ammutanud inspiratsiooni taevast ning seal toimuva jälgimisest. Astroloogia on vanim kosmiliste teadmiste süsteem, mis seob omavahel kõik elusoleva, loomingu, universiumi ning inimese.

Astroloogia ning astronoomia on üksteisega läbi põimunud. Neid võib hellituslikult kutsuda kaksikõdedeks, mida tunnistasid meie iidsed eelkäijad. Astronoomia varustab meid vundamendi ning struktuuriga, millel astroloogia põhineb.

Astroloogia defineerimisel lähevad erinevate inimeste gruppide arvamused kardinaalselt lahku. Paljude arvates on astroloogia ennustamise kunst. Mõnede arust on tegemist läbi ja lõhki teadusega. Vasturääkivused, aga jätkuvad ilma, et kellelgi oleks lõplikku tõestust.

Meie defineeriksime seda selliselt, et tegemist on nii teaduse kui kunstiga. Teaduslik lähenemine tuleb mängu kui tegeleme astronoomiliste, matemaatiliste või geomeetriliste meetoditega. Astroloogia põhineb jälgimisel ja korrelatsioonil nii teaduslikul kui tuletuslikul meetodil. Iidsetel aegadel jälgiti taevast ning planeetide ning muute nätavahte objektide liikumist, dokumenteerisid need ning suutsid seeläbi teha üpriski täpseid ennustusi tulevikusündmuste kohta. Tegemist on teadusega.

Lisaks sellele jälgiti, kuidas taevakehade erinevad asendid korreleeruvad ilmamuutuste või elusündmustega. Selline märkide tõlgendamine oli astroloogia kõige esimene kasutusvaldkond.

Kokkuvõtvalt on astroloogia vanim universiumiüleste teadmiste süsteem, mida saab kasutada nii eneseteadlikkuse kasvatamiseks kui looduslike nähtuste tõlgendamiseks.

Misasi on Sodiaak?

Ladina keeles tähendab väljend “Zodiac” loomade loomaaeda ehk “Zoo of Animals”. See on üks astronoomia põhiliseks alustalaks. See on teekond, mida mööda päike liigub, mis on jagatud 12. tähtkujuks – üks iga sodiaagimärgi kohta.

Paljud nendest sodiaagimärkidest on pärit loomariigist. Näiteks vähk, lõvi, jäär või skorpion. Mõndasi neist sümboliseerivad seevastu inimesed. Sellisteks on näiteks kaksikud ning neitsi.

Selleks, et planeetide liikumist sodiaagis määratleda on loodud kaks süsteemi. Üks kasutab lähtepunktina Põhjatähte ning teine tähistab algusena esimest kevade päeva.

Tuhandeid aastaid tagasi ühtisid mõlemad, kuid tänapäeval on pööripäevad nihkunud ning nad üksteisest natukene erinevad.

Jälgi meid ka Facebookis!

Vajuta Meeldib ning ühine meie tähtedest inspireeritud veebilehe järgijaskonnaga ja Sa ei maga ühtegi meie horoskoopi või lugu maha!


This will close in 30 seconds

Scroll to Top