Unenägude Seletaja

Tere tulemast sinuhoroskoop.ee veebilehe unenägude seletaja sektsiooni. Unenäo otsimiseks valit täht, millega sinu unenäo märksõna algab või kasuta osingut. Mõnusat lugemist!

Tervitame Sind müstilisse ning põnevasse unenägude maailma, kus reaalsuse reeglid ei kehti! Loodame, et meie unenägude seletaja aitab sind teekonnal mõtestamaks oma unenägusi ning aitab sul neid paremini mõista. Kui oskad oma uneägusi tõlgendada, siis paremini aru ka oma suhetest, tunnetest ning elu probleemidest.

Mõistame, et Sinu unenäod on unikaalsed. Mitte ühelgi inimesel ei saa olla täpselt samasugust tausta, kogemusi ning emotsioone, mis meie unenägude peamisteks põhjusteks on. Sellepärast ongi oluline lähtuda unenägude selgitamisel just omaenese kogemustest kombineerituna meie vastavate märksõnade seletustega.

Kui õpid oma unenägusi mõistma, siis omandad võimu ühendamaks oma keha, vaimu ning mõistuse. See annab sulle võime iseennast paremini mõista ning avastada. Nii, et ole hea, veeda meie veebilehel natukene aega, avasta, uuri ning lahuta meelt. Meie unenägude seletaja on siin, et sulle abiks olla!

Kuidas oma unenägusi lahti mõtestada

Tihtipeale mõtlevad tuleb inimestele unenägude lahtimõtestamise puhul silme ette just kristall-kerad, uneentsüklopeediad ning Freudi moodi psühholoogid, kes teavad täpselt, mida nende nägemused võiksid tähendada. Unenägude seletamine on tegelikkuses, aga natukene keerulisem ning vähe tuntud on fakt, et see on suurepärane viis just iseenda paremini tundma õppimiseks. Järgnevalt vaatame põgusalt üle, miks me üldse und näeme, miks peaksime oma unenägusi analüüsima ning kuidas neid tõlgendada.

Miks näeme und

Unenägude nägemine on meie teadvuse ning alateadvuse üksteise vaheline suhtlemine. See aitab inimestel saavutada “terviklikkust”. Unenäod aitavad inimesel liikuda edasi ning tagasi selle vahel mida me teame ning mida arvame, et teame.

Unenäod annavad meile võimaluse elada välja valusaid või segadusse ajavaid emotsioone ning kogemusi, kuid seda ohutus keskkonnas. Need lubavad meil töödelda läbi erinevat informatsiooni või sündmusi, mis on olnud kas valulikud või segadust tekitavad. See kõik toimub keskkonnas, mis on emotsionaalselt päris, kuid mitte füüsiliselt mitte.

Ühe maailma tuntuima psühhoterapeudi Jeffrey Sumberi sõnul on unenägudel võtmetähendus saamaks inimesena terviklikuks. Unenäod paljastavad persoonid sügavaimad soovid ning haavad. Nii, et nende lahtiseletamine aitab Sind suurema arusaamani iseenda kohta.

Unede salvestamine

Selleks, et unenägude seletamine oleks võimalik, peaksime kõigepealt õppima neid “salvestama”. Märkmete tegemine isegi ühe või kahe lause haaval, on väga oluliseks osaks ning teeb sõna otseses mõttes alateadvuses nähtust midagi reaalset ning “käegakatsutavat”.

Kui arvad, et sa ei suuda unenägusid meelde jätta ning unustad need juba enne ärkamist, võiksid hakata pidama unepäevikut. Lihtsalt pane üks märkmik endale öökapi kõrvale ning kui sa unes nähtut ei suuda meenutada, siis kirjuta sinna lihtsalt igal hommikul, et “mitte midagi pole üles märkida”. Jeffrey Sumberi sõnul peaks niiviisi tegutsedes inimene suutma juba kahe nädala jooksul oma unenägusi meenutada.

Tee kindlaks, kuidas ennast unenäos tundsid

Näiteks küsi endalt järgmisel päeval, et kas tundsid ennast unenägu kogedes kuidagi hirmul, kahetsevalt või vihaselt. Kas tunned samu tundeid ka ärgates ning järgneva hommikupooliku jooksul? Kui mugavalt sa ennast neile tunnetele mõeldes tunned?

Alateadvus on loodud, et meid kutsuda ideedesse, mõtetesse ning tegudesse, et saaksid sügavamas võtmes aru, kes sa oled ning mida oma eluga teed.

Selgita välja, kas mõtted sinu unes korduvad ka ärkvel olles

psühhoterapeudi Jeffrey Sumberi sõnul on kolm peamist mõtet, mida unes võime kogeda. Nendeks on:

  • “Ma ei saa aru.”
  • “Nad tapavad mu ära.”
  • “Ma ei saa sellega hakkama.”

Küsi endalt nüüd, kas oled ka ärkvel olles selliseid tundeid või hirme kohanud. Kui jah, siis millistes olukordades on see juhtunud?

Unenägude seletaja sümbolid

Unenägudel ning nendes esinevatel elementidel on erinevad tähendused ning need võivad paljusi erinevaid asju sümboliseerida. Tihtipeale on neil ka mingisugune universaalne tõlgendus või idee. Tähtis on siiski aru saada, mida unenägu sinu enda jaoks tähendab ning seda saad tihtipeale teha, vaid sina ise.

Erinevatel sümbolitel võib erinevate inimeste jaoks olla erinev tähendus. Seega on kõige olulisem just iseenda sisse vaatamine ning nähtu ensega konteksti panna. Kõik me oleme unikaalsed ning nii on lood ka meie tunnete, kogemuste ning ajalooga.

Endast paremat eksperti on unenägude seletamisel raske leida nii, et usalda oma instinkte. Niiviisi õpid enda kohta kõige enam.

Leia meid ka facebookist!
Marsi retrograad 2020! Aasta intensiivne kulminatsioon!Loe siit
+ +
Scroll to Top