Marsi Retrograad 2020! Väljakutse Sisemisele Ning Välisele Sõdalasele.

Kuigi paljud ootavad kiiret toibumist juba niigi raskest aastast ja asjade „tagasi normaalseks“ minemist siis ootab meid ees veel aasta 2020 kulminatsioon.

Sõja, agressiooni ja vägivalla planeet Marss (valitseb ka teisi alasid, aga dramaatilise efekti suurendamiseks nimetan just need) läheb retrograadi.

Retrograadi kuupäevad on 9 september – 13 november. Kuna retrograadil on ka varjuperiood, mis kestab ca 2 nädalat enne ja pärast perioodi siis saame perioodi kogu kestvuseks september 2020- november 2020.

Lisaks on oluline mõista, et planeet, mis alustab oma retrograadi (seekord Marss) annab temaga seotud aladel tulemusi just kaks nädalat enne ning kaks nädalat pärast retrograadi lõppu. Isiklikult olen märganud ka suuri sündmusi täpselt retrograadi kuupäevade ümber. Ehk siis seekord 9. september ja 13. november ning päevad seal läheduses.

Mis on retrograadi periood? Mida see tähendab?

Retrograadi ajal on planeet Maale lähedal. Maalt vaadates tunduks nagu liiguks planeet tagurpidi või aeglasemalt, aga tegelikult on see optiline illusioon.

Lingil on teaduslik kirjeldus retrograadi perioodist (neile, kes räägivad inglise keelt): https://www.youtube.com/watch?v=FtV0PV9MF88.

Isiklikult ei nõustu video autori hinnangutega. Ta kutsub astroloogiat „pseudoteaduseks“, aga üldiselt seletab ta väga hästi, mis retrograadi ajal kosmoses toimub.

Astroloogia on teadus nagu iga teine. Inimene teeb vaatlusi ning kogub andmeid. Pärast seda testib ta oma vaatlusi päris elus. Kui see toimib siis ongi uus avastus tehtud. Kui ei toimi siis on vaja teha korrektuurid!

Mida tähendab retrograad astroloogiliselt?

Astroloogias loetakse retrograadiks perioodi kui planeet on nõrgem ning planeediga seotud valitsemisaladel tekivad (või kerkivad üles) probleemid.

Oma isiklikes vaatlustes näen ka perioodi teist poolt ning arvan teisiti. Kuna planeet on meile (Maale) nii lähedal siis need nö probleemid tekivad just sellepärast, et planeediga seotud energiat on meile nii palju antud. Kui energiat on nii palju antud ja peame aladel tegutsema siis tekib tahes tahtmata ka probleeme.

Planeedi energia on meie alateadvuses ja teadvuses. Peame seda praktiliselt kasutama.

Aga see ei tähenda tingimata planeedi nõrgem olemist. Tihti saavutame just retrograadi ajal ja pärast perioodi lõppu parimad tulemused, sest oleme pidanud palju pingutama ning oma energiat kasutama.

Kui Sinu personaalses sünnikaardis on retrograadis planeete siis tähendab see seda, et pead küll nendel aladel ja planeetidega seotud tegevustes rohkem pingutama. Aga mis juhtub siis kui inimene pingutab rohkem ning näiteks õpib midagi suurema keskendumisega?

Ta saab meistriks.

Loomulikult peame meeles pidama, et see on raske töö. Pingutada on tihi väga keeruline ning inimmõistusele, mis soovib kohest tasu oma tegevuse eest tundub see tüütu. Aga olen näinud seda reaalses elus korduvalt. Energia kasutamine millekski ning oma aja pühendamine teatud aladele teeb meistriks!

Mida esindab Marss ise?

Marsi positiivne pool, Marss valitseb: ambitsiooni, võistlemist, meie soovi võita, meie füüsiline energia, musklid, kehad, veri, punane värv, kiirus, liikumine, kehakultuur, trenn, ettevõtlus, start-up ettevõtted, meie soov olla parim, meie sisemised ning välimised sõdalased, sõdurid, operatsioonid, tuli, meie tahtejõud, võitluskunstid, insenerid, sport, teravad esemed, ehitamine, ehitus, võitlemine oma eesmärkide nimel.

Marsi negatiivne poole, Marss valitseb: agressiooni, konflikte, vägivalda, sõda, stressi, põletikke, vaidlusi, järsku käitumist, järsku reageerimist, isekust, kannatamatust, peale surumist, liigselt jõuline olemist, tulekahjud, kaklus, lahingud, viha.

Kõik antud teemad on antud perioodil väga aktiivsed ja nö „otse meie nina alla“. Peame nendega tegelema oma isiklikus elus ning ühiskonnana terviklikult.

Perioodi üldine ülevaade.

Marsi retrograadi liikumisel kutsutakse meid oma sisemine sõdalane välja tooma. Võimalik, et oleme lasknud teistel oma piiridest üle minna. Tuline Marss retrograadis toob need hetked ja olukorrad uuesti meie ellu lahendamiseks. Peame ennast uuesti kehtestama.

Enese kehtestus võib perioodi ajal muidugi olla intensiivne kuna Marss pole just kõige alandlikum planeet või energia. Marss ei arvesta teiste tunnetega, tema jaoks on oluline tulemus ja missioon. Ta teeb ükskõik mida, et selleni jõuda ja oma eesmärk saavutada. Siin kohal pean silmas oma piiride uuesti kehtestamist ning nende eest võitlemist.

Kõrgendatud oht on laskuda või sattuda konfliktidesse, vaidlustesse kuna see on Marsi agressiivne pool. Tuletan siinkohal meelde ka Marsi teistpoolt. Kui Marss kasvab ning areneb siis saab temast tugev ja küps sõdalane.

Küps sõdalane võitleb küll oma piiride eest ja kehtestab neid, aga ilma emotsionaalse draamata (milleks noorem Marss on vägagi võimeline). Seda tüüpi sõdalane teab, millist kahju tegelikult vägivald teeb. Ta ei karda seda kasutada kui olukord peaks minema äärmusesse, aga ta teab, et on võimeline oma eesmärgid ilma selleta saavutama.

Seisa kindlalt oma piiride ja iseenda eest!

Marss sunnib meid ka sisemiselt ning väliselt pingutama oma eesmärkide nimel. See on hea aeg ning meid ka sunnitakse selleks, et võtta aktiivselt midagi ette. Ja minna oma elus soovitud tulemuste suunas.

Need võivad olla seotud nii äriga, rahaga või ka näiteks oma kehaliste võimetega.

Nagu mainitud siis sunnib Marss meid nii seest kui ka väljast. See tähendab, et impulss oma eesmärkide poole võib tulla mõne ülemuse, äripartneri, mentor figuuri poolt. Või sisemine ambitsioon käivitatakse ning soovime tänu sellele midagi enamat saavutada.

Kindlasti toob see meie eludesse rohkem stressi. Suurte eesmärkide ning ülesannete ette võtmise puhul on see paratamatu. Uued horisondid tahavad vallutamist ning teadmatust kõiges selles on palju. Marss aitab meid kõige sellega kuna suurendab ka meie julgust. Aga pidage meeles, et peate ise pingutama ning endast parima andma!

Oma eesmärkide saavutamine pole kindlasti kerge, aga selleks luuakse võimalused või lausa sunnitakse Teid selleks.

Kuna Marsi energiat on palju ning ka pingeid siis peame ka meenutama, et kui ei kasuta seda energiat mõistlikult (eesmärkide saavutamine, trenn, seks, ehitamine, probleemide lahendamine, ehitus jne) siis on ka vihapursked lihtsamad tulema.

Mõned astroloogid ütlevad, et Marsi nõrgenemise pärast on ka Marsi positiivsete energiate kätte saamine raskem. Nagu näiteks tahtejõud, ambitsioon ning millegi saavutamine. Kuigi olen näinud, et see mõjutab meid teatud määral siis peame ikkagi ise võtma vastu otsuseid. Marsi energia on siin olemas, peame ise valima kuidas seda kasutame.

Oluline on ka teadvustada tähemärki, milles Marss retrograadi liigub. Selleks on Jäär, Marsi kodu. Tänu sellele on Marss tugev ja peaksime Marsi energiat kergemini kätte saama. Negatiivse poole pealt tähendab see, aga seda, et ka Marsi negatiivne pool on kõikjal selgemalt tuntav.

Lisaks on planeedid oma kodudes põikpäisemad.

Mida see praktiliselt tähendab?

Konfliktid on tulisemad ning lahendused neile ei tule nii kergelt kuna põikpäisust on palju. Aga põikpäisust saame samuti positiivselt oma eludes ära kasutada. Võitleme nö „surmani“ või anname endast kõik, et seatud eesmärgid saavutada. Nii kaua kuni paagis kütust enam üldse pole…

Ühe külje pealt on meie vaenlased või vastased põikpäisemad ning nendega on keerulisem hakkama saada. Aga samas peaks meil endil ka selleks lahinguks jõudu jätkuma. Ootan palju võitlusi, kus kumbki pool pole nõus enda vaatenurgast lahti laskma.

Üks praktiline näide eelmise Marsi retrograadi ajal toimunust Eestis aasta 2018 suvel. Uudistesse jõudsid videod noorte jõukudest, kes kasutasid palju vägivalda teiste noorte peal ning ka üldiselt inimeste. Jõhkraid peksmiste videod oli sellel ajal raske vaadata. Asi jõudis isegi nii kaugele, et linn organiseeris avalikkesse parkidesse pideva valve.

Mõned lingid toimunust:

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/delfi-fotod-voimud-vajusid-massiga-kanuti-aeda-politsei-puudis-purjutavaid-noori-linn-saatis-kohale-turvamehed?id=83490787

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/politsei-tallinna-sudalinnas-varitseb-inimesi-20-pealine-noorte-ja-johkrate-roovlite-jouk?id=83276883

Samal ajal olid Keilas väga sarnased juhtumid. Samuti noortekambad.

Üks viis, kuidas Marsi retrograad võib ühiskonnas väljenduda. Vägivald suureneb, avalikkus saab sellest teada ning sellega on vaja tegeleda.

Perioodi algus.

Kõige suurem intensiivsus või pinge leiab terve perioodi ajal aset Marsi ning Kaljukitse stelliumi vahel, mille moodustavad Jupiter, Pluuto ja Saturn. Kohe alustuseks ja terve perioodi vältel on nad üksteisega kvadraadis (keerulisem mõjutus).

Koheselt räägib see pingest, stressist, vaidlustest ning konfliktides valitsustes (Saturn) üle kogu planeedi. Kehtib kõigi fundamentaalsete asutuste kohta (Saturn), mis meie ühiskonda teenivad ning organiseerivad. Võiks ka öelda, et kontrollivad. Aasta on antud asutuste jaoks niigi keeruline olnud. Pluuto, Jupiter on kriise valitsustes suurendanud ja nüüd astub mängu Sõjajumal Marss, kes peaks vindi täiesti üle keerama.

Valitsuste töötajad ning tegelased on suure pinge all. Ootan avalikke konflikte ning vaidlusi. Usun, et saame neid näha uudistes.

Kuna Marss valitseb mehi ning nooremaid inimesi siis nende veri vemmeldab ja tüdinemist valitsuste poole näidatakse agressiivselt välja. Usun, et valitsuste ning noorte inimeste vahel leiab aset ka füüsiline konflikt. Kui mitte Eestis siis pigem maades, kus inimestel veri kiiremini keema läheb…

Olemasolevad konfliktid lähevad hullemaks ning peavad saama lahendatud ühel või teisel viisil.

Saturn valitseb traditsiooniliselt ka nö tava kodanikke. See lisab Marsi kvadraadiga ka neile rohkem pingeid ja stressi. Usun, et seda hakatakse ka valitsuste suunas välja näitama. Aga oluline meeles pidada, et kumbki pool ei anna niisama lihtsalt alla.

Mõlemad planeedid nii Saturn kui ka Marss on oma kodudes ja väga tugevad. Raske on öelda kumb on siin paremas positsioonis, see muutub ka perioodi ajal. Ootan ägedat ja kõva võitlust.

Kui Marss on ärritatud (ehk talle on mõni raskem aspekt) siis inimeste enesekontroll on puudulik, mis puudutab just viha ning ägestumist. Vihapursked, karjumine jne neid on perioodi vältel palju.

Emotsioon tõuseb kiiresti ja tuliselt! Inimene, kes on antud emotsiooni vastuvõtja, tundub nagu viha oleks tõusnud justkui ei millestki. Aga inimese jaoks, kes on oma kontrolli kaotanud on äärmiselt keeruline üldse aru saada kust see tekkis. Väga keeruline on nendes olukordades ennast kontrollida.

Usun, et tänu sellele võivad teatud inimesed valitsustest või kõrgetelt ametipositsioonidelt olla sunnitud lahkuma. Pinge suureneb ja läheneb haripunktile…

Kui toome siia juurde ka Pluuto mõjutuse siis saame öelda, et isegi planeedi kõige võimukamatel ning rikkamatel inimestel on keerulisem periood. Marss saadab siia samuti kvadraadi. Antud mõjutus räägib minu jaoks surmast, vägivallast, hävitamisest, pingest ning stressist üle kogu planeedi.

Pluuto valitseb meie alateadvust ning raske mõjutusega Marsil on see täis viha, agressiooni, vägivalda jne.

Kvadraadi puhul tahaks mainida, et antud mõjutusel on omadus viia pinged just haripunktini ning tuua need välja lahendamiseks (aga mitte kõige mugavamal viisil). Kui rääkida veidigi positiivsetest mõjutustest siis Jupiteri kõrval olek võib antud konflikte rahustada ja tuua kõrgemat arusaama. Aga kuna ta on nõrk siis teiste planeetide või energiate mõjutus on suurem. Kõigele lisaks on Jupiterile ka kõige suurendamise efekt.

Ehk kõik, mida Jupiter puudutab seda suurendab. Meie puhul siis ka kriise, vägivalda, konflikte jms. Mõjutuse eesmärk on muidugi tuua see kõik pinnale, et see siis transformeerida (Pluuto) või muuta.

Kahjuks tähendab see kõik vägivalla suurenemist meie planeedil üldiselt. Soovitan kõigil, kellel võimalik veeta aega linnadest eemal. Suurtes linnades on oht suurem. Rohkem inimesi, rohkem emotsioone. Õnneks on Eesti endiselt väiksem riik ja ruumi meil veel jagub.

Kui otsime mõnda positiivset mõjutust siis toob Päikese trigoon Neitsi tähemärgist meile jõudu ja jaksu juurde. Retrograadi alguses aitab Päike meid veidi kõige sellega hakkama saada.

Meil peaks olema jõudu/energiat (Päike) raskete ülesannetega (Saturn) perioodi vältel hakkama saada. Ning oleme altimad väljakutseid vastu võtma. Kõike arvestades läheb meil seda abi vägagi vaja.

Päike ning Jupiter omavahel suurendavad positiivses aspektis meie sisemist (ja ka välimist) usku kõige raskega toime tulla. Suurendab liidrite energiat ning elujõudu, et nad suudaksid väljakutsetega hakkama saada. Vähemalt lühikest aega.

Pluuto ja Päike positiivses aspektis räägivad siin sügavamast usust, või isegi sügavamast sisemisest jõust, mida antud ajal on hädasti vaja. Kui vaatlen kõike siis usun, et ka uued liidrid tulevad päevavalgele.

Kindlasti väärib mainimist ka Neptuuni positiivne sekstiil meie stelliumile Kaljukitses. Kuna Neptuun on samuti oma kodus Kalades siis on tal teatud tugevus olemas. Loodan isiklikult, et ta suudab oma tervendava ning ühtse energiaga konflikte maandada ja rahustada. Kui olla väga optimistlik siis äkki isegi mõne konflikti ära jätta või lahendada ilma vägivallata. Õnneks on antud mõjutus aktiivne ka terve perioodi vältel. (Midagi positiivset!)

Aga siiski… Neptuuni mõjutus (isegi positiivne) pole alati „positiivne“. See tõstatab vaktsiini küsimuse. Kuna Neptuun valitseb ravimeid ning saadab positiivse sekstiili kriisi epitsentrisse (stelliumisse, Pluuto valitseb haiguseid, kriise) siis usun, et vaktsiin antud perioodil „leitakse“.

Kas vaktsiin on positiivne on juba eraldi küsimus. Isiklikult arvan, et mitte, aga jätame selle debati mõneks teiseks korraks. Müstiline Neptuun suudab tõmmata meie silme ette loori isegi positiivses aspektis. Neptuun on minu jaoks kriisi Jokker kaart. Toob tervenemist, aga millise hinnaga? Ja kas ikka toob?

Perioodi keskpaik.

Nagu ülal mainitud siis võitlus stelliumi ning Marsi vahel jätkub ka siin. Aga nüüd on Jupiteri ning Marsi vaheline kvadraat veelgi täpsem, mõlemad istuvad 19 kraadi peal. Jupiter toob lisaks mängu ka maailma vaimsed ja religioossed liidrid.

Antud tegelased on stelliumi raske mõjutuse tõttu ning Lõunasõlme (Ketu) liikumisest Amburisse niigi suure pinge all ja nüüd lisab olukorda vürtsi Marss.

Tõlgendan seda kui kriisi ning pingete suurenemist ka vaimsetes ja religioossetes grupeeringutes. Antud gruppides on oodata sisemist ning välist pinget, konflikte.

Kui minna väga negatiivse poole peale siis näen siin võimalust, et religiooni või usu nimel võetakse ette vägivalla akte. Näen potentsiaalsed ekstremiste (Pluuto mõjutus) ususektides või usu nimel (Jupiter) korraldamas vägivaldseid (Marss) sündmusi. Terroristide rünnakud on kahjuks samuti maailmas võimalikud.

Perioodi keskel on Päike jõudnud kehvemasse positsiooni. On koha sisse võtnud Kaaludes (Päikese jaoks nõrk tähemärk) ning saadab meie stelliumi sõpradele Kaljukitses kvadraadi. Ja, et sellest veel vähe ei oleks, opositsiooni Marsile endale.

Mida see tähendab?

Marss on siin tugevam. Päike valitseb inimesi, kes on maailmas saavutanud liidripositsioonid. Peamiselt küll mehed, aga ka naised, kes on rohkem mehelikus energias (ja liidripositsioonidel) on nüüd pinge all. Näen ka neile suunatud vägivalla võimalust.

Lisaks tasuks mainida ka nö tava inimeste agressiooni ning viha suunamist just kuulsuste suunas. Või inimeste, kes on kuidagi avalikkuse ees. Päike on tõesti nõrk sellel momendil ning ei saa kuskilt abi.

Päike ja Saturn kvadraadis räägib rasketest kohustustest, mis on liidritel kanda. Aga kvadraadiga on stressi rohkem ning kohustusi veelgi raskem täita. Pluuto (surma planeet) mõjutus lisab siia ka võimaluse, et mõned kuulsused (võimalik, et vanemad) lahkuvad antud perioodil planeedilt.

Jupiteri ja Päikese kvadraat on natukene kergem mõjutus. Enamasti toob see ego ning identiteedi suurenemise ja ülehindamise olukordades, kus selleks pole erilist põhjust. Vaadake ette ning osake näha läbi liidrite liigsest enesekindlusest mõjutuse ajal. Nad näevad oma kuldse lakaga küll uhked välja, aga sisu selle taga ei pruugi olla.

Kui tahame positiivseid mõjutusi näha siis saadab Merkuur stelliumi semudele positiivse sekstiili.

Merkuur ja Saturn positiivses aspektis toob ratsionaalse ja kindla mõtlemise, praktilised ideed ning võimed organiseerida ja manageerida olukorda. Midagi, mida meil väga vaja.

Loodetavasti aitab sekstiil meil avastada peidetud (Pluuto) informatsiooni (Merkuur), mis meid läbi kriisi aitab. Eriti arvestades, et Merkuur paikneb sellel hetkel Skorpionis on hea aeg asjade sügavamaks uurimiseks või esoteerilise info kätte saamiseks.

Jupiter ja Merkuur toovad meieni optimistlikud ning positiivsed mõtted. Lühike mõjutus, aga arvestades kõike, mis toimub siis hea vaheldus ning kergendus.

Kui jätkame pimeduses valguse otsimist siis saadab Veenus Neitsist meie kolmele musketärile trigooni Kaljukitse. Kahjuks on Veenuse mõjutus Neitsis nõrgendatud. Kuigi tunneme Veenuse diplomaatilist ja praktilist lähenemist Neitsist siis on teiste planeetide tugevus temast üle. Parimal juhul õnnestub tal veidi konflikte siluda ja aidata ajutiselt diplomaatilisi lahendusi leida. Loodame parimat, arvestades ka Neptuuni ravitsevat mõjutust.

Perioodi lõpp.

Perioodi kulminatsioon! Pärast perioodi lõpu sisestamist ning kaardi loomist nägin, et Jupiter ja Pluuto istuvad 10. novembril mõlemad 22 kraadil Kaljukitses. 22 kraad on seotud salamõrvadega või ka „Tapmiste ja olla tapetud“ kraadil. Näen siin suurt potentsiaali, et mõni religioosne või vaimne liider maailmas tapetakse või mõrvatakse.

Üldine olukord on perioodi lõpus mõneti muutunud. Marss on otseses opositsioonis Veenusega. Mõlemad on oma kodudes ning tugevad. Usun, et näeme meeste ja naiste vahelist konflikti ning selle eskaleerumist. Loodetavasti piirdub see pingetega meie personaalsetes suhetes.

Kahjuks on Veenusel veel lisaks kvadraat kolme stelliumi jõmmiga. Naistele tähendab see keerulisemat aega. Õnneks on Veenus Kaaludes ja tugevam kui enne. Konfliktid ja raskused ka lisaks naistele, nendele inimestele, keda valitseb Veenus. Loodetavasti on need pigem verbaalsed konfliktid ning mitte füüsiline vägivald. Potentsiaal on õhus ka füüsilistele kokkupõrgetele, mis rohkem naisi mõjutavad.

Päike toob meile veidi turgutust Skorpionist sekstiili näol. Mõjutus on sarnane juba ülal perioodi alguses mainitud energiaga. Skorpion lisab siia oma sügavust ning emotsionaalset tugevust.

Kokkuvõtteks võib öelda, et periood pole kindlasti kergete killast. Aasta kulminatsioon tuleb kindlasti keeruline ning konfliktide rohke. Vaja on siin harjutada oma küpse sõdalas energia kanaldamist. Kahjuks näen, et suures pildis on maailmas rohkem vägivalda.

Kuna ei maininud COVID-19 pandeemiat ning majanduskriisi üldises analüüsis, kirjutan sellest lühidalt kokkuvõttes. Pluuto ning Jupiter on omavahel veel tihedas konjunktsioonis (ning samas tähemärgis kui Saturn, kvadraadis Marsiga) Novembri alguses siis näen kõrget potentsiaali “teise laine” tulekuks. Samuti on kõrge tõenäosus, et finantsüsteemis ning turgudel toimub veel üks krahh. Majandus saab kannatada. Kuupäevad, mida vaatan lähemalt kus see võiks toimuda on 15.10.2020-15.11.2020. Usun, et näeme suuri ja olulisi sündmusi, mis seotud pandeemia ning majandusega just selles vahemikus.

Ian Altosaar, Vabaduse Astroloog

Leia meid ka facebookist!
Artikkel meeldis? Ole hea ja jaga seda teistelegi!
Marsi retrograad 2020! Aasta intensiivne kulminatsioon!Loe siit
+ +
Scroll to Top